sałatka z kaszą jaglaną

2137686481-kasza-jaglana.jpg

Współcześnie koncentrujemy się na tym, co konsumujemy – wybieramy towary coraz mądrzej, kierując się zdrowiem i dietą. Czasy, kiedy spożywaliśmy wszystko w bezgranicznych ilościach już minęły – czas na zdrowe jedzenie oraz naturalne artykuły. Z tego powodu coraz to częściej też poszukuje się zastępników w kuchni. Sól i tłuszcz pozostaje w całości odsunięty od jadłospisu a artykuły dość ciężkie dla żołądka i jelit, tak jak na przykład makaron lub ziemniaki. Niejednokrotnie zastępuje się je towarami lżejszymi, na przykład ryżem lub kaszą. Mają one równie dużo produktów odżywczych, jakkolwiek organizm po prostu znosi je o wiele lepiej. Olśniewającym przykładem trafnego towary jest kasza jaglana, jaka dawniej gościła na stołach nadzwyczaj niejednokrotnie a teraz niestety pozostała zapomniana.

kasza jaglana z warzywami przepis

Na szczęście coraz więcej ludzi ceni jej uroki i decyduje się na wprowadzenie do powszedniego jadłospisu tej naturalnie kaszy. Z jakiej przyczyny? Czym ona różni się od standardowej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? Otóż odpowiedź na to pytanie jest niezmiernie łatwa – kasza jaglana to kompletnie inny typ kaszy. Już sam jej wygląd na to wskazuje, albowiem są to niesłychanie delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Trzeba traktować ją nieco inaczej niż stereotypową, słynną nam kaszę, bo nie gotuje jej się jedynie tradycyjnie. Jej przygotowanie potrzebuje trochę więcej czasu jednakowoż jest tego godne, ponieważ wrażenia smakowe są faktycznie fajne. Z jakiej przyczyny niemniej jednak musimy zainteresować się tą właśnie kaszą? Otóż kasza jaglana ma nadzwyczaj wiele korzystnych dla człowieka właściwości, jakich nie posiada żaden inny artykuł bądź trudno jest je znaleźć.
Przykład? Kasza jaglana jest ogromnie dobrym źródłem niezmiernie wielu witamin z grupy B, jednakowoż nie tylko, dostarcza bo również witaminy z grupy E, które wybitnie poprawiają pamięć i koncentrację a także wiele kapitalnych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo czy potas. Oprócz tego kasza jaglana to jest bardzo bogata w antyoksydanty, co oznacza, że wychwytuje i przede wszystkim neutralizuje tak nazywane wolne rodniki, dla nas dość niebezpieczne. Jakie właściwości jeszcze sobą reprezentuje? To fenomenalny sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to także kasza niezmiernie odżywcza oraz przede wszystkim lekkostrawna, wobec tego nadaje się dla chorych oraz oczywiście dla dzieci, którym wbrew pozorom stosowny przyrządzona powinna bardzo smakować. Zawiera również krzemionkę, składnik rzadko spotykany wobec tego tak znaczący, jaka odpowiada za zdrowy wygląd paznokci oraz skóry i zapobiega odwapnianiu kości.